Si të përshpejtoni shërimin e shenjave të kafshimit apo puthjeve/ 6 truke

Puthjet pasionante shpesh përfundojnë në shenja të cilat nuk zhduken për më shumë se një jave duke kaluar nëpër të gjitha ngjyrat e ylberit.Askush nuk do të donte të shfaqej në publik me njolla ngjyrë vjollcë apo të kuqe në qafë, ndaj mësoni gjashtë truket e mëposhtme si të përshpejtoni shenjat nga puthjet, të thithurat apo të kafshuarat.1. Përdorni një lugë të ftohtë për të ulur ënjtjen.Vendosni një lugë në frigorifer për tetë deri në 10 minuta dhe më pas vendoseni në vendim e mavijosur.2. Aplikoni aloe ver