Lajmi i Fundit : Lufte ne Mitrovice, sulmohet stacioni i policise kosovare.

Ne redaksin tone para pak minutash arriti nje lajm tragjik ku thuhet se stacioni policor “Zveqan” ne Mitrovic u sulmua nga disa serb me anti-tank ku ngelen te vrare 3 polic shqiptare dhe 17 te plagodur prej tyre disa me lendime teper serioze, pas ketij sulmi policia kosovare nderrmori menjeher hapa per te sulmuar Serbin por qfar do ndodh ne vazhdim mbetet te shihet. Per te pare fotografi nga stacioni policor ku sulmuan paramilitaret Serb shtypni reklamen me poshte dhe do ju hapen foto nga vendi i ngjarjes.