Lajmi Fundit: Tronditet Bota, Ndodh E Papritura, Amerika E Turqia Hyjnë Në Luftë Mes Vete…

Lajmi Fundit: Tronditet Bota, Ndodh E Papritura, Amerika E Turqia Hyjnë Në Luftë Mes Vete…15 vite më parë ishte thjesht një roman i shkruar me nacionalizëm të tepruar e me teori të çmendura komploti, por në Turqi u shit shumë shpejt. Bëhet fjalë për librin e shkrimtarëve turq Orkun Ucar dhe Burak Turna, i titulluar “Stuhia e Metalit’, ku imagjinohej një luftë midis SHBA-ve dhe Turqisë, per me shume kkliikoni posht rekklamen dhe ju hapet video: